Matkarajad

Paslepa-Einbi matkarada

13 km pikkune looduskaunis matkarada, mis saab alguse Paslepa mõisa juurest ja suundub Einbi poole. Teekond on kergesti läbitav nii jala kui ka rattaga ja jõukohane kogu perele. Raja äärde jääb Paslepa kivikülv ja Einbi tuuliku varemed. Matkaraja kaart.

Saare õpperada

Sutlepa mere äärsest Saare küla parklast alguse saav matkarada on varustatud vaatlusplatvormi ja vaatetorniga. Kevadel saad seal jälgida tuhandete veelindude elu, infotahvlitelt leiad teavet Silma looduskaitseala väärtuste kohta. Sutlepa meri  on maakerke tulemusena merest eraldunud jäänukjärv, mille kallastel laiuvad ulatuslikud rooväljad. Siin saab kuulda rästas-roolinnu laulu, roo-ritsiklindude katkematut siristamist ning hüübi häält, mis meenutab pudelisse puhumist.
Seda kõike saab kogeda 1 km pikkusel edasi-tagasi rajal.

Tahu õpperada

Läänemaa, Silma looduskaitseala
1,4 km endise Tahu mõisa pargi juurest alguse saav tähistatud edasi-tagasi matkarada viib huvilise Tahu lahe ääres asuva vaatetornini, kust saab nautida kaunist rannaniidumaastikku. Siinsed rannikualad on sobivaks pesitsuspaigaks paljudele kahlajatele, rände ajal peatuvad siin parvedes haned, lagled ja luiged.